…alebo skôr, dovoľme si snívať, dovoľme energii zázrakov prísť k nám.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či ste ozaj šťastní? Či tie sny, ktoré ste snívali v detstve, ktorým ste tak verili, či sa niekam stratili, alebo ešte stále čakajú zabudnuté a zapadnuté prachom niekde v našom podvedomí..

Zamysleli ste sa niekedy, aký význam slov sa skrýva za starou známou vetou… – sme si strojcom vlastného šťastia…? Čo ak pripustíme aspon trošičku, že je to naozaj pravda a že sa v tom význame skrýva taká obrovská sila, že vie doslova   hory prenášať…..

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že ten človek,ktorý sa na vás ráno pozerá do zrkadla, že práve ten je tým, ktorý dokáže všetko zmeniť? Pripustili ste niekedy možnosť, že za všetkým, čo sa vám deje v živote, stojí práve človek v zrkadle? Stalo sa vám niekedy, že ste mali pocit, že je celý svet proti vám, na svete nie je spravodlivosť, že vám všetci ubližujú…?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že to môže byť aj inak?

Denne nás stretne niekoľko situácií, zážitkov, priateľov a ani si nevšimneme, že každá táto chvíľa je výnimočná. Nestihneme si pod náporom každodenných povinností uvedomiť, že kážda minuta nášho života je veľkým darom, výnimočná tým, že je, že prebieha, že sme jej súčasťou. Žijeme vo svete, kde všetcci fungujú na akéhosi autopilota, ktorý robí za nás ukony potrebné, časom naučené a zautomatizované, kráčame ulicami s mobilom v ruke a žijeme virtuálny svet, ako v nejakej reality show…  Smutné? Prázdne? Zodpovedajte si na to každý sám.

Uvedomila som si, že aj mne bolo zobraté tešiť sa z maličkostí. Kto mi to vzal? Kedy mi to vzali? Prečo mi to vzali? …toto nie sú otázky, ktoré by som si mala klásť. Skôr sa pýtam sama seba… Komu, kedy a prečo som to dovolila? Ešte stále však nie je neskoro, urobiť niečo inak.

Stretli ste sa niekedy s tým, že vám niekto povedal… začni sám od seba… zmeň seba a zmeníš tým aj veci okolo seba…. ? život si bude plynúť dalej, situácie k nám budú stále prichádzať, no čo môžeme zmeniť je náš postoj k nim…

Prejdite sa ulicou a ďakujte… schovajte mobil do vrecka, otvorte oči a srdce a ďakujte…. Za to, že kráčate po vlastných nohách, že vidíte očami, že počujete ušami, že môžete chytiť strom vlastnými rukami, že vnímate ako vám do tváre svieti slnko, či padajú kvapky dažďa… Veľa z náš to šťasite nemá… Vnímate to? Za čo všetko vieme byť vďační.. úprimná vďačnosť vám vie znásobiť každý jeden pocit. Skúste sa usmievať na okoloidúcich ľudí, prihovoriť sa známemu, pochváliť účes priateľke, pomôcť dieťaťu prejsť bezpečne cez cestu, alebo len tak zaželať dobrý deň. Cítite koľko energie ide z týchto drobných vecí, ktoré sme zabudli robiť? A to stále kráčame tou istou ulicou….

Dovoľme energii vďačnosti stať sa našou súčasťou…  za každým uprimným ďakujem sa skrýva taká sila, ktorá rozprúdi všetky možné sily a aj ten najtajnejší sen sa môže stať realitou… Snívajme odvážne, s vášňou, s radosťou, láskou…. ďakujme za všetko, čo máme!! Žite tu a teraz, uvedomte si  okamih „teraz“ a poďakujte za všetko, čo v tom danom okamihu máte. Uvedomte si to množstvo krásnych vecí, vnemov, momentov… v každom jednom sa skrýva malý zázrak. Zázrak života, zázrak sily, zázrak vďačnosti, zázrak radosti… A že zázraky sa nedejú…

Vaša L.