Akné vzniká v dôsledku upchaných pórov na pokožke. K upchatiu dochádza, keď sa nadbytočný maz alebo odumreté kožné bunky nemôžu cez póry na pokožke dostať z vlasového folikulu. Tvorbu kožného mazu nemožno zastaviť, zvlhčuje pokožku a vlasy. Bez kožného mazu by boli vaše vlasy tenšie a pokožka suchá. Akné nie je spôsobené mazom ako takým, ale v prípade, že sa odumreté bunky neodstraňujú rovnomerne a spôsobujú upchávanie kožných pórov. Nadbytočný maz sa hromadí vo folikule chĺpku a nemôže opustiť kožný pór. Maz sa tak dostáva späť do vlasového folikulu a začína sa kopiť. To spôsobuje aknózne vyrážky.

Akné – zlepšenie stavu terapiou na plazmovom generátore.Hlavné príčiny akné:

  • Počas dospievania sa zvyšuje hladina hormónu testosterónu, ktorý sa nachádza u mužov aj u žien. Testosterón stimuluje mazové žľazy na pokožke, ktoré sa zväčšujú, produkujú maz a znečisťujú tak póry. Pri akné u mladistvých sa vyskytujú biele pupienky (zatvorené uhry), tmavé pupienky (otvorené uhry) a vyrážky (hnisajúce pupienky).
  • Akné môže spôsobovať baktéria známa ako Propionibacterium acnes. Táto baktéria produkuje isté látky, ktoré spôsobujú zápal a napuchnutie. Okrem toho vytvára enzýmy, ktoré kožný maz menia na červenú, dráždivú podobu a to zápal iba zhoršuje. A práve tu sa nám otvára možnosť nového spôsobu terapie plazmovým generátorom. Všetky živé organizmy vibrujú v určitom svojom frekvenčnom pásme alebo na presnej frekvencii. Táto baktéria nie je výnimkou.  Presné frekvencie vieme v našom centre identifikovať a následne ich vysielať z plazmového generátora. Vplyvom emitovaných frekvencií i sa bunková stena baktérií rozkmitá natoľko, že sa rozpadnú – bez ohľadu na to kde sa v tele nachádzajú, teda aj v koži či na pokožke. Terapia je bezbolestná, bez chemikálií a vedľajších účinkov.
  • Ďalšími faktormi vplývajúcimi na tvorbu akné sú: strava, nedostatok vitamínov (najmä D, K a E), stres a genetické faktory.

Liečba akné je veľmi komplikovaná a zdĺhavá. Škála liečivých produktov sa pohybuje od pleťových peelingov a klasických antibiotík, vrátane anti-bakteriálnych prípravkov až po špeciálne prípravky na liečbu akné na hormonálnej báze, kortikoidy, retinoidy, fototerapiu a laserové ošetrenie. Zoznam produktov a metód na liečbu akné je veľmi dlhý. Väčšina spôsobov liečby má pre organizmus množstvo negatívnych vedľajších vplyvov.

Akné je stále jednou z najväčších nevyriešených medicínskych záhad. Prečo sa objavuje? Prečo u niektorých ľudí ustúpi a u iných nie? Nikto presne nevie čo akné spôsobuje. Cieľom nášho centra je pomôcť prírodnou cestou aj pri tejto diagnóze bez vedľajších účinkov, pohodlnou a bezbolestnou frekvenčnou terapiou eliminujeme patogény, ktoré môžu byť príčinou uvedených ťažkostí. Naším mottom je, že každý liek sa dá nahradiť darom prírody a ak vyčistíme orgány a naše telo, dosiahneme vytúžené zdravie.

 

Autor článku: Viktor Vlček, KAIROS CENTRUM

Recommended Posts