Je leto a podľa tradičnej čínskej medicíny vhodný čas na očistu srdca a tenkého čreva. Srdce je veľmi dôležitý orgán v našom tele, ktorý pumpuje krv do cievneho systému a tým zabezpečuje zásobenie orgánov kyslíkom. Ak sa cievy zanesú napr. vplyvom prekyslenia vnútorného prostredia, strácajú pružnosť a srdce musí vykonať väčšiu námahu, aby sa krv dostala všade tam, kde má. Ak je táto námaha dlhodobá, môže vyústiť do rôznych srdcových porúch až zlyhania. Ak sa zastaví srdce, zastaví sa život.

Najčastejším prejavom zužovania ciev je vysoký krvný tlak, únava, dýchavičnosť. Z pohľadu našich pocitov a správania sa, ak nám srdce pracuje správne, sme nadšení a máme zápal pre vec, pociťujeme radosť a pokoj, sme jemní, intuitívne chápeme, máme príjemné správanie, humorné vyjadrovanie, sme mierni, láskaví a pohodoví.  Ak sa situácia zmení a srdce nepacuje správne, sme nestáli, nervózni, nadmerne pracovití, hluční, podráždení a náruživí. Pri návšteve lekára dostaneme lieky na úpravu tlaku, na zlepšenie srdcového rytmu, na riedenie krvi……a sme spokojní.

3.9+HeartJe to ale riešenie, ktoré nám pomôže naozaj sa vyliečiť? Odpovedzte si sami, či lieky, ktoré užívate ubúdajú alebo pribúdajú a či sa cítite lepšie.

Cirkulácia krvi je ovplyvnená hustotou krvi, šírkou ciev a nánosmi v cievach. Cievy je potrebné udržiavať v dobrej kondícii celý život. Netreba vyčkávať, kým človek dostane infarkt či porážku. Je ich treba systematicky čistiť a udržiavať krv riedku, aby sa netvorili zrazeniny (tromby).

Existujú aj spôsoby a postupy, ktoré dokážu odstraňovať príčinu tohto stavu a to celkom prírodné, bez vedľajších účinkov.  Ak si človek vyčistí cievy, jeho srdce zostane mladé a človek si zachová vitalitu.

Viete aj vy, či sú Vaše cievy v poriadku? A čo Vaše srdce? Príďte si k nám skontrolovať stav ciev a srdca a my Vám poradíme, ako si zachovať zdravie čo najdlhšie.

Recent Posts