Február je z pohľadu tradičnej čínskej medicíny vhodný na ich očistu a podporu – skrýva sa v nich totiž naša životná energia. Nielen preto je vhodné udržiavať ich v čo najlepšom stave. Ako vlastne fungujú?

Obličky patria medzi najdôležitejšie vylučovacie orgány v tele. Vo forme moču odstraňujú z tela väčšinu odpadových a nepotrebných látok, ktoré by pri nahromadení pôsobili v tele toxicky. Spolu s pľúcami a krvou udržujú stálosť vnútorného prostredia, regulujú tlak krvi a tvorbu krviniek. Obličky sú pre život nevyhnutné.  Po ich zlyhaní dochádza k rozvráteniu krehkej rovnováhy vnútorného prostredia a v dôsledku toho do 3 týždňov k smrti.

oblicky333Obličky sú párový orgán avšak už jedna oblička stačí zabezpečiť všetky vylučovacie funkcie organizmu. Krv privádzaná do obličiek sa filtruje, pričom vzniká ultrafiltrát a z neho definitívny moč. Za 1 minútu sa prefiltruje asi 1300 ml krvi. K filtrácii dochádza tak, že sa v bohato prekrvených obličkách udržiava určitý filtračný tlak.  Od správnej funkcie obličiek závisí aj náš krvný tlak. Ten je závisí od objemu cirkulujúcej tekutiny v tele. Zvýšený objem spôsobí zvýšenie krvného tlaku – zvýši sa aj tlak v obličkách , čo vedie k zvýšenej tvorbe moču.

Oslabenie obličiek môžeme zozačiatku pozorovať okolo očí, kde vidíme tzv. periorbitálny edém – opuch okolia očí. K prejavom obličkových ochorení ale patrí aj vysoký krvný tlak, anémia (málokrvnosť) a demineralizácia kostí – osteoporóza.

Čo ich poškodzuje ?

 • Ťažké kovy a chemikálie – ortuť, olovo, lítium, insekticídy
 • Lieky – cisplatinum, rádioaktívne látky používané pri chemoterapii, antivirotiká – acyklovir, amfotericín B,
 • Antibiotiká – ciprofloxacin, vankomycín, rifampicín, sulfónamidy
 • Nedostatočný pitný režim

 

Aké sú prejavy poruchy obličiek?

 1. Poruchy metabolizmu vody a elektrolytov
 2. Poruchy vnútorného prostredia
 3. Poruchy minerálov a kostí – osteoporóza
 4. Anémia a poruchy zrážania krvi
 5. Vysoký krvný tlak – hypertenzia
 6. Ochorenia tráviaceho traktu
 7. Ochorenia kože
 8. Poruchy imunity

 

Chcete vedieť, v akom stave sú Vaše obličky? Chcete sa poradiť, ako ich podporiť a zlepšiť ich stav? Poradíme Vám! Alebo si vyberte náš program na ich podporu. Každý dôchodca má u nás 40% zľavu. Objednajte sa telefonicky alebo e-mailom na tel. čísle +421 948 311 889 alebo na info@kairoscentrum.sk.

Recommended Posts