Lymfatický systém je samostatný systém kanálikov, ktorými prúdi tekutina – tzv. lymfa. Súčasťou tohto systému sú lymfatické uzliny, ktoré zachytávajú nečistoty prúdiace lymfou a vylučujú ich z tela. Patrí sem aj slezina, ktorá je zodpovedná za kvalitu nášho imunitného systému, pretože čistí lymfatický systém, odvádza z tela chemické látky a farbivá, ktoré prijmeme spolu s potravinami a podieľa sa na krvotvorbe tým, že odstraňuje z krvi staré červené krvinky. Lymfa odvádza z tela chemické látky, ktoré naše telo prijme a filtruje – napr. aj bielu farbu potravín.

Ak často trpíte angínou, vedzte, že vaša lymfa nie je v poriadku.

lyfaticky systemMandle si strážte ako oko v hlave, pretože je to jediná naša kontrolka, ktorá nám svieti pri preťaženom lymfatickom systéme a slezine. V tejto situácii nepomôžu ani antibiotiká, tie vyriešia iba bolesť mandlí. Ale príčinu neodstránia.

Ak máte nejaké ťažkosti v oblasti krku, napríklad trpíte chrapotom, máte pocit stiahnutého hrdla, nie ste si istí v komunikácii aj tam je príčina v preťaženej lymfe.

Čistota lymfatického systému sa tiež prejavuje na vašej štítnej žľaze a vôbec celom hormonálnom systéme, takže kto má ťažkosti so štítnou žľazou alebo inými žľazami s vnútornou sekréciou (tzv. endokrinné žľazy), určite sa mu lymfa blokuje a to predovšetkým v mieste, kde sa konkrétna žľaza nachádza.

Ak sa holíte a to predovšetkým v podpazuší, tiež podporujete stagnáciu lymfy a vytvárate si tak najvhodnejšie podmienky pre vznik cýst, hrčiek a ďalších útvarov v prsiach. V podpazuší by mala byť pekná jamka. Zbavovanie sa chĺpkov kdekoľvek je príčinou stagnácie lymfy, pretože tá prúdi tesne pod kožou a hlavne vytrhávanie chĺpkov narušuje jej tok. Tiež akýkoľvek chirurgický zásah do tela, zranenie, ktoré zanechá jazvy, spôsobuje prerušenie toku lymfy a následné opúchanie príslušnej časti tela.

Ak užívate akékoľvek hormóny, či už na štítnu žľazu, antikoncepciu alebo proti nepríjemným dôsledkom menopauzy, proti reumatizmu alebo lokálne mastičky či ich dýchate pri astme, máte taktiež preťaženú lymfu. Umelé hormóny totiž lymfu brzdia a plnia, naviac vás hormóny ovládajú ako robotov (chcete to?), premýšľajte o tom, že ich hodíte do koša. Je to záhuba našej civilizácie…

Kvalitné prúdenie lymfy nám pomáha v rovine duchovnej zbavovať sa zlosti, hnevu, neschopnosti odpúšťať, krívd a bolestí, pomáha nám čistiť myslenie, pomáha nám zbytočne nelipnúť na zbytočnostiach a zbytočne sa v nich nepitvať, pomáha nám zachovať si čistú hlavu, radosť v živote a chuť ísť ďalej.

Nájdite iný pohľad na situácie, ktoré sa vám dejú, aby ste boli schopní prevziať zodpovednosť za svoj život do svojich rúk, prestali byť obete a stali sa tvorcami svojich životov….a urobili ich tak krásnymi a vy sami boli šťastní, o nič iné v živote totiž nejde, iba sa radovať a byť šťastní.

Najvhodnejšie obdobie na čistenie lymfy je leto – v období medzi 15.7.  – 14.9.

Táto očista nadväzuje na očistu srdca a tenkého čreva, ak ste ju podstúpili. Nie je to však podmienka. Je to ale samozrejme výhoda, pretože ako krv, tak aj lymfa hospodári s tekutinami a jedna druhú navzájom podporujú.

Chcete vedieť, či je váš lymfatický systém  v poriadku? Objednajte sa k nám na analýzu v letnej cene s 50% zľavou  41,50 EUR.

Alebo ak už viete, že si lymfatický systém chcete podporiť, vyskúšajte náš program Čistá lymfa – 6 hodinových sedení na plazmovom generátore + bioinformačný prípravok, v cene 104 EUR.

Vaše KAIROS Centrum

Recent Posts