Po veľkom záujme, ktorý vyvolal predošlý článok o regeneračnej kríze  som sa rozhodol túto tému viac rozvinúť a priblížiť jej jednotlivé etapy v ďalších príspevkoch. Pomôže mi v tom odborník na slovo vzatý: Genadij Petrovič Malachov – ruský liečiteľ, vedec, autor mnohých kníh o zdraví, liečení a zdravom životnom štýle. Veľký propagátor urinoterapie a hladoviek v procese očisty a liečenia organizmu. Dovolím si čerpať z jeho knihy Bioenrgetika človeka – cesty zvýšení energetického potenciálu (EUGENIKA, 2005), kde je táto problematika podrobne vysvetlená.

V rámci regeneračnej krízy v ozdravnom procese čistenia a harmonizácie nášho organizmu môžeme rozlišovať očistnú, ozdravnú a energetickú krízu. Dnes sa zameriame na očistnú krízu a jej prejavy.

Pre nikoho z nás už nie je tajomstvom, že žijeme v zamorenom prostredí. Atmosféra je znečistená, pijeme upravenú vodu a pripravujeme z nej pokrmy. V pôde je veľké množstvo chemických hnojív a ovocie i zelenina obsahuje pesticídy. Potraviny sa rafinujú a pridávajú sa do nich rôzne prísady. Čo to znamená? Znamená to, že v každej bunke nášho organizmu sa hromadí množstvo škodlivých látok. Vylučovacie systémy pracujú na doraz. Pridajte k tomu ešte životný štýl bez pohybu a pochopíte, ako sa mení vnútorné prostredie ľudského organizmu..

healthy-new-year-22631-2

Hneď ako sa človek začne aktívne pohybovať, správne dýchať, menej a hlavne kvalitnejšie jesť, čistiť svoje telo, prípadne sa otužovať – všetky nečistoty (toxíny, chemikálie), rozptýlené v celom organizme, sa dajú do pohybu tiež. Ako lavína sa presúvajú do krvi a menia pri tom svoje fyziologické hodnoty. Preto sa môžu objaviť pocity nevoľnosti, únava, bolesť celého tela a zvýšená teplota. Vylučovacie orgány nestíhajú vylučovať nečistoty a jedovaté látky z krvného obehu. Do činnosti sa zapája celý vylučovací systém a jeho jednotlivé orgány: obličky, pečeň, tráviaca sústava, pľúca, nosohltan a koža. Moč je väčšinou kalný, tmavej farby. Môžu sa objaviť bolesti obličiek a močového mechúra. Stolica je riedka, časté sú bolesti brucha. Z nosa tečú hlieny ako pri chrípke. Na koži sa objavujú vyrážky a vriedky. To je veľmi nepríjemné a v niektorých prípadoch aj nebezpečné. V našom centre vám preto odborne poradíme ako pri detoxikácii postupovať, aké dávky ozdravných prostriedkov použiť, aké procedúry využiť i ako zmierniť prejavy krízy. Po vylúčení určitej časti nečistôt z organizmu sa zdravotný stav spravidla zlepší a pocítite prílev nových síl.

Proces vylučovania toxínov z tela sa uskutočňuje postupne, to znamená že sa škodlivé látky najskôr vyplavujú z miest kde ich bolo uložených najviac, potom sa zhromažďujú okolo vylučovacích orgánov a nakoniec sa dostávajú z tela von. Z toho tiež vyplýva, že očistný/detoxikačný proces prebieha dlhší čas. Očistné krízy môžu vznikať v priebehu prvých troch až ôsmich rokoch (!) po tom čo zmeníte postoj k svojmu organizmu a začnete sa venovať očistným a detoxikačným programom. Pravidelná realizácia očistných procedúr, pevne stanovená výživa, otužovanie, pohybové aktivity, saunovanie a dopĺňanie živín vo forme výživových doplnkov výrazne skracujú dobu trvania krízy a zmierňujú jej príznaky.

Ing. Viktor VlčekAutor. Viktor Vlček, KAIROS Centrum

Zdroj: Genadij Malachov, Bioenrgetika človeka – cesty zvýšení energetického potenciálu (EUGENIKA, 2005)

Recent Posts