Rozhodli ste sa detoxikovať svoje telo od usadenín a záťaží. Rozhodli ste sa zregenerovať svoje oslabené orgány či systémy orgánov. Rozhodli ste sa uzdraviť sa a nie sa opäť raz liečiť. Rozhodli ste sa správne. Začali ste proces čistenia a harmonizácie vášho organizmu. Tento proces potrvá mesiace až roky, v závislosti na vašom stave, miere vašich fyzických i psychických záťaží, na tom čo všetko ste ochotní zmeniť a koľko času a energie tomuto procesu budete venovať. Vytrvajte, čaká vás úžasná zmena. Verte si, verte svojmu telu a očakávajte ten najlepší výsledok. Dostaví sa. Buďte trpezliví, stojí to zato. Z mojej praxe, vlastných zážitkov i skúseností klientov nášho Centra zdravia, vitality a úspechu môžem potvrdiť informácie z mnohých kníh o detoxikácii, regenerácii a alternatívnom uzdravovaní sa. Regeneračná (často nazývaná aj detoxikačná) kríza sa prejaví vo viac ako 90% prípadov. Príznaky, intenzita i trvanie týchto stavov sú vysoko individuálne a rozmanité.

Napríklad:

  • zvýšená teplota
  • bolesti kĺbov
  • bolesti hlavy
  • poruchy trávenia
  • nadmerné potenie
  • vyrážky na pokožke
  • nervozita či podráždenosť
  • únava
  • zahlienenie nosových dutín
  • nádcha

Keď niečo z uvedeného pocítite počas vašej regenerácie, začnete pravdepodobne pochybovať  o celom procese. Budete uvažovať o tom, že vám je horšie ako pred tým, že sa vôbec necítite lepšie – práve naopak, že ste s tým radšej nemali ani začínať… Keď sa niektoré z príznakov prechodne ešte zhoršia, možno sa zo strachu o svoje zdravie obrátite na lekárov – tí pravdepodobne najprv skritizujú princípy detoxikácie a regenerácie a potom začnú liečiť symptómy krízy svojimi prostriedkami. Po takejto skúsenosti už väčšinou nebudete chcieť v uzdravovaní a regenerácii svojho tela pokračovať…

612largeJe jedno riešenie – vydržať a prijať príznaky krízy, vytrvať v ozdravno-regeneračnom procese a byť vďačný svojmu telu, že reaguje na možnosť čistiť sa a snaží sa zbaviť všetkého čo je preň škodlivé. Je prirodzené, že na to využije všetky dostupné cesty a možnosti – tráviaci trakt, močovú sústavu, dýchacie cesty, kožu… Je prirodzené, že sa vyplavujú toxíny z ich dlhodobých úložísk v tele do krvi za účelom ich transportu k orgánom, ktoré ich vedia z tela vylúčiť. Je prirodzené, že sa prechodne môže preťažiť imunitný, lymfatický či obehový systém vášho tela. Je prirodzené, že naše „filtre“: pečeň a obličky budú pracovať viac ako doposiaľ, rovnako ako hrubé črevo, močová sústava či póry kože.

Vaše telo vie čo má robiť – doprajte mu čas. Pomôžte mu celý proces uľahčiť dodržiavaním pitného režimu a rozumným prístupom k stravovaniu – zvýšte konzumáciu vlákniny, zdravých tukov, minerálov, vitamínov a antioxidantov – dajte prednosť  čerstvej zelenine pred varenou stravou, siahnite po kvalitných výživových doplnkoch. Skúste obmedziť živočíšne bielkoviny a tuky, rafinovaný cukor, sladkosti, sýtené nápoje, kysnuté pekárenské výrobky i mliečne produkty. Doprajte svojmu telu miernu záťaž v podobe pravidelného cvičenia, parný kúpeľ, saunu alebo masáž. Naučte sa správne dýchať a dožičte si aspoň 20 minútovú prechádzku vonku na čerstvom vzduchu. Predovšetkým však verte svojmu telu, buďte pokojný a trpezlivý.

Rozumne praktikovaná detoxikácia a regenerácia zohľadňujúca stav vášho organizmu spolu s aktívnym a uvedomelým prístupom z vašej strany vám pomôžu účinky regeneračnej krízy nie len výrazne oslabiť, ale v mnohých prípadoch im aj predísť.

 

Autor  príspevku: Viktor Vlček, KAIROS CENTRUM

 

 

 

Recent Posts